آب معدنی های طبیعی که از زمین خارج می شوند، از چندین لایه سنگ عبور می کنند و حاوی عناصر معدنی این سنگ ها هستند. بسته به منبع آب، بعضی از این مواد معدنی حل شده ممکن است برای سلامتی مفید یا مضر باشند. از این رو، آب معدنی براساس منابع، به لحاظ محتوا و کیفیت متفاوت است.
آب معدنی آبی است که نسبت به آب معمولی از نظر میزان مواد معدنی، نوع مواد معدنی و گاز و همچنین درجه حرارت تفاوت داشته باشد.
آب معدنی هرگونه آب طبیعی است که حاوی حداقل 250 واحد در میلیون، کل ماده جامد محلول باشد. این معیار از طریق آزمایش آزمایشگاهی تایید شود که در آن یک لیتر از آب، در دمای 180 درجه سانتی گراد تبخیر می شود و باید باقی مانده ای از مواد معدنی و نمکا در آن به جا بماند. ابن استاندارد ممکن از در کشور های دیگر متفاوت باشند و اصطلاح آب معدنی می تواند آب گایین تر باشد. بنابراین اگر سفر به خارج داشته باشید به کیفیت آب بطری دقت کنید.
آب معدنی آبی است که که نسبتا به آب های معمولی از نظر میزان مواد معدنی، نوع مواد معدنی و گاز همچنین درجه حرارت متفاوت است.

آب | آب معدنی

نحوه خرید آب معدنی

برای خرید آب معدنی تمام بطری ها در قسمت زیرش عددی درج شده که در آب معدنی های کوهداد این عدد وجود دارد نشانه کیفیت پلاستیک آن بطری و سمی بودن یا نبودن آن است. این عدد معمولا در میانه مثلثی قراردارد. که نشانه قابل بازیافت بودن بطری است.برای خرید عمده آب معدنی می توانید فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان کوهداد با توجه به اولویت سفارشات با شما تماس بگیرند و محصولی که مد نظر شماست را برای تان تهیه و ارسال کنند.

درخواست از کوهداد

ترکیبات آب معدنی:

در آب های معدنی کوهداد ترکیباتی مثل نمک های ید و ترکیبات آرسینک و ترکیبات گوگرددار و مواد رادیواکتیو و نظیر آن ها وجود دارد که در آب معمولی نیست. از آنجائیکه ترکیبات قشر زمین در نقاط مختلف، متفاوت می باشد، ترکیبات آب های معدنی هم فرق می کنند.

در سامانه کوهداد بخوانید :پخش عمده آب معدنی و آب آشامیدنی

طبقه بندی آب های معدنی:

آب های معدنی از روی ترکیبی که بیشتر دارند طبقه بندی می شوند.
آب معدنی اسیدی، آب معدنی سولفات سدیم دار، آب چشمه های تلخ، آب چشمه های کلرور سدیم، آب آهن دار، آب گوگردی، آب آهک دار، چشمه های آرسینک دار، آب یددار

1. آب معدنی اسیدی: این آب‌های معدنی اسیدی باید حداقل در یک لیتر، یک گرم انیدرید کربنیک طبیعی آزاد محلول داشته باشد.
2. آب معدنی سولفات سدیم‌دار: آب این چشمه‌ها دارای سولفات سدیم و همچنین کلرور سدیم و بی‌کربنات سدیم می‌باشند.
3. آب چشمه‌های تلخ: مهم‌ترین ماده شیمیایی که در آب این چشمه‌ها موجود است و موجب تلخی مزه آن‌ها می‌گردد، سولفات منیزیم می‌باشد، اما علاوه بر سولفات منیزیم، اکثراً سولفات سدیم و کلرور سدیم هم در آن‌ها وجود دارد.
4. چشمه‌های کلرور سدیم: در آب این چشمه‌ها بیش از یک گرم املاح در لیتر موجود است و بیشتر این املاح نیز کلرور سدیم می‌باشد.
5. آب آهن‌دار: آب‌هایی که در یک لیتر آب آن‌ها بیش از ده میلی گرم آهن به حالت محلول موجود باشد، از آنجایی که آب‌های آهنی زود تجزیه و آهن آن‌ها ته‌نشین می‌شود، معمولاً در همان سرچشمه آن را می‌آشامند.
6. آب گوگردی: این آب‌ها دارای هیدروژن سولفوره آزاد یا هیدروسولفور یا هر دوی این‌ها می‌باشند (بوی هیدروژن سولفوره، شبیه بوی تخم مرغ گندیده است)
7. آب آهک‌دار: این آب‌ها دارای نمک‌هایی هستند که قسمت اعظم آن‌ها کربنات اسید کلسیم و کربنات اسید منیزیم و گچ و انیدرید کربنیک می‌باشد.
8. چشمه‌های آرسنیک‌دار: این چشمه‌ها دارای مقدار جزئی آرسنیک هستند که بعلت کمی مقدار اثر کشندگی ندارد.
9. آب‌های یددار

 

فاکتور های قیمت آب معدنی کوهداد

آب معدنی کوهداد با توجه به میزان حجم سفارش و محل تحویل گرفتن بسته های آب معدنی یا آشامیدنی نوع بسته بندی آنها متفاوت است. قیمت جزئی این آب معدنی با از نظر اندازه متفاوت است. در هنگام خرید تعداد بیشتر می توانید تخفیف بیشتری ام بگیرید. اگر بدنیا خرید پخش عمده آب معدنی هستید می توانید به صفحه مربوطه بروید. آب معدنی کوهداد را می توانید در شهرهای دیگر با عنوان پخش آب معدنی در سنندج و پخش آب معدنی در تهران و ….. خریداری کنید.

درمان با آب معدنی کوهداد

استفاده از آب‌های معدنی کوهداد، تاریخی بسیار کهن دارد ولی استفادهٔ علمی از آب‌ها پس از شناخت اثرات درمانی آن‌ها در قرن اخیر تحقق یافته‌است. آب‌های معدنی به روی بدن انسان یا مخصوصاً نواحی ویژه‌ای از بدن دارای اثراتی می‌باشد که این اثرات در هنگام مصرف مستقیم از آب چشمه (یعنی اولین نقطه‌ای که آب معدنی ظاهر می‌شود) شدیدتر می‌باشد.
آب‌های معدنی که در نقاط مختلف وجود دارد هر کدام اثر ویژهٔ مربوط به همان آب را دارد زیرا ترکیبات هر آب معدنی ویژه همان منطقه است:
• انیدرید کربنیک محلول در آب اسیدی موجب تسریع حرکت دودی‌ شکل روده می‌گردد و مقدار عصاره‌هایی که در روده ریخته می‌شود را زیادتر می‌کند. در نتیجه، هضم غذا تسریع می‌شود. همچنین موجب زیاد شدن اسید کلریدریکی که در معده تولید می‌شود، می‌گردد و اثر اشتهاآور دارد. آب‌های قلیایی نیز فعالیت معده را زیاد می‌کنند و اسید معده را از بین می‌برند و در معالجه درد مفاصل مؤثرند.
• آب‌های تلخ اثرات خوبی در برطرف کردن یبوست و چاقی دارند. آشامیدن آب این چشمه‌ها برای اشخاص ضعیف و کم خون و مسلول و نظیر این‌ها خوب نیست.
• آب‌های آهن‌دار برای درمان کم خونی بسیار مفید می‌باشد.
• آب‌های گوگردی در درمان روماتیسم و امراض جلدی و مسمومیتهای فلزی تجویز می‌شود.
• آشامیدن آب این چشمه‌های آرسنیک‌دار برای رفع کم خونی و ضعف ناشی از کمی غذا و غیره مفید است.
• آب چشمه‌های یددار را بیشتر برای آشامیدن و نه حمام گرفتن مصرف می‌کنند و ید موجود در آن‌ها، هم دستگاه گوارش و هم غدد گلو را تحریک به کار و ترشح می‌کند.
• آب‌های آهک‌دار در درمان نارسایی کلیه و درمان ناراحتی اعصاب و درمان اگزمای پوست و غیره توصیه شده‌اند.
• اشخاصی که مبتلا به سوء هاضمه یا چاقی زیاد هستند یا دستگاه تنفسی آن‌ها خوب کار نکند، بر اثر آشامیدن آب چشمه‌های کلرور سدیم بهتر می‌شوند.
• آب‌های رادیو اکتیو موجب فعالیت و ترمیم سلول و بافت‌های بدن شده، باعث ازدیاد کلسیم‌سازی گشته و می‌تواند رگ‌های خونی بدن را گشاد نموده، مدّر باشد و آرام بخش و باکتری کش است.

آب معدنی | آب معدنی کوهداد

آیا آب معدنی فقط در چشمه های طبیعی وجود دارد؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد خیر. آب ‌های معدنی علاوه بر چشمه ‌های طبیعی از چشمه ‌هایی مصنوعی هم به دست می آیند. معمولا آب های معدنی خالص و طبیعی در همان چشمه داخل بطری هایی شبیه آب آشامیدنی نیم لیتری یا بزرگ تر پر شده و سپس برای مصرف توزیع می شوند.

انواع چشمه های آب معدنی

انواع آب معدنی با توجه به سر چشمه های آب معدنی ممکن با آب معدنب هاب دبگر متفاوت باشند. 2 نوع سرچشمه داریم:

سرچشمه های عمقی آب معدنی

1. که این سرچشمه ها در ارتفاعات بلند که از سظح زمین فاصله دارند قرار میگیرد. ئر این نوع سرچشمه ها آب را از اعماق زمین به بیرون بهره برداری می کنند. معمولا این نوع چشمه ها در دل کوه ها ی آتشفشانی وجود دارند و بسیار کم و منحصر به فرد هستند. این چشمه ها تعدادشان در دنیا کم است

سرچشمه های سطحی آب معدنی

سرچشمه های سطحی همانطور پیداست در ازتفاعات کم زمین قراردارد. چشمه های سطحی خودشان به چند دسته تقسیم می شود.سر چشمه هایی که از سفره های آب زیرزمینی به دست می آیند و یا سرچشمه هایی که در سطح زمین از طریق آب های باران و برف به وجود می آیندبه طور کلی آب های عمقی بهتر از سر چشمه های نزدیک به سطح زمین هستند؛ زیرا سرچشمه هایی که بسیار نزدیک به سطح زمین هستند بسیار زیاد دچار آلودگی می شوند.

پر کردن آب معدنی کوهداد از چشمه ها به چه صورت است:

ترکیبات شیمایی آب قابل تغییر نیست. اما نیاز به بک سالم سازی اولیه دارد مراحل آماده سازی آب معدنی جهت انتقال به خط پرکن به قرار زیر است.

اولین مرحله انتقال آب از منابع آب

در مرحله انتقال آب از منبع طبیعی خود به صورت کاملا بهداشتی به منابع ذخیره آب هوایی یت زیر زمینی واحد منتقل می گردد در این قسمت مواد خارجی سنگین ته نشین شده و آلودگی های اضافی از آن جدا می شود.

ارسال و بسته بندی آب معدنی کوهداد:

آب معدنی کوهداد به منظور تولید و توزیع آب آشامیدنی در بسته بندی های مطمئن با نام تجاری کوهداد قابل توزیع است. هدف اصلی این مجموعه برای ورود به بازار آب های بسته بندی بوده است. با خرید اینترنتی و ارسال سریع آب معدنی کوهداد برای شما مشتریان عزیز می باشد. با مشاوره 24 ساعته تیم کوهداد بهترین محصولات و سالم و مطمئن تربن آب معدنی را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره و سفارش سریع